Analiza kolorystyczna – sprawdź jaką porą roku jesteś!

1
5514
Makijaż dopasowany do typu urody

Analiza kolorystyczna – dopasuj stylizacje i makijaż do swojego typu urody i wyglądaj zawsze perfekcyjnie! Wiosna, lato, jesień, a może zima? Sprawdź jaką porą roku jesteś!

Analiza kolorystyczna to narzędzie stosowane przez niektórych doradców z branży modowej do ustalania typu urody – zakwalifikowania danej osoby do jednej z czterech pór roku. Brzmi zawile i skomplikowanie? Dzięki tej analizie możesz dowiedzieć się tego jakie kolory do Ciebie pasują i w których barwach wyglądasz najlepiej. Zainteresowana? Witaj w świecie lata, wiosny, zimy i jesieni.

Jaką porą roku jesteś – analiza co i jak?

Po czym można poznać czy jesteś wiosną, jesienią, latem czy zimą?
Zwróć uwagę na swoje oczy, cerę oraz włosy (o ile są naturalne). Wiele stylistek ma w swojej ofercie ustalanie typu urody i analizę kolorystyczną, ale w Internecie także można znaleźć porady dotyczące tego czym należy się kierować myśląc o porach roku w kontekście urody.


Zobacz też: Kosmetyki mineralne wady i zalety – to musisz o nich wiedzieć!


Niektóre osoby mają cechy charakterystyczne dla typów pór roku bardzo uwidocznione, dlatego określenie do którego z typów należą nie jest rzeczą trudną. Inni nie mają tak widocznych cech lub są one pomieszane – pochodzą jakby z wielu typów. Jeśli chcesz samodzielnie dokonać oceny, zmyj makijaż i zadbaj o dzienne światło. Zanim przystąpisz do analizy porządnie się wyśpij. Podkrążone oczy i zmęczona cera nie powinny decydować o typie, do którego się zaliczysz.

jak znaleźć swój typ kolorystyczny
Na początek spróbuj określić, czy jesteś typem zimnym, czy ciepłym

Orzeźwiająca wiosna

Jest to ciepły typ urody tak jak i pora roku. Cera jest jasna, lekko żółta lub pomarańczowa, często zarumieniona. Czasami występuje cera naczyniowa lub piegi, choć nie są one regułą. Włosy mają często jasny odcień (blond, jasnobrązowy lub jasnorudy). Wiosnami są często osoby, które w dzieciństwie były blondynkami. Oczy u wiosny są niebieskie, niebieskozielone lub w kolorze jasnego brązu. Wiosna będzie dobrze wyglądać w jasnych kolorach, które widzimy na dworze o tej porze roku. Świetnie sprawdzą się świeże i intensywne barwy.

Rude włosy i jasna skórajasna piegowata skóraNicole Kidman to typowa wiosna

Lato wbrew pozorom chłodne

Lato to chłodny typ urody. Cera lata może być różna – zarówno jasna, jak i oliwkowa oraz naczyniowa. Jeśli lato ma piegi, to są one raczej szare.

Jasne włosy i jasna skóraWłosy – często w kolorze mysiego brązu, który jest dość popularny w Polsce, lub chłodnego blondu. Podobnie jak w przypadku wiosny, wiele osób klasyfikowanych do typu urody o nazwie lato miało w przeszłości jasne włosy, które z czasem ściemniały. Oczy lata są niebieskie, szare i zielone. Lato będzie dobrze wyglądać w kolorach typowo wakacyjnych – morskim niebieskim, ale też w pastelach – np. pudrowy róż czy błękit.

Ziemska jesień

Jesień można poznać po złocistej, oliwkowej lub jasnej cerze. Włosy są raczej ciemne, a oczy brązowe, piwne lub w intensywnie zielonym albo niebieskim kolorze. Jesień lubi kolory ziemi i spadających liści, a więc będzie świetnie wyglądać w ubraniach w kolorze pomarańczowym, brązowym, rudym i khaki.

Jesienny typ urody

Mroźna zima

Jak łatwo się domyśleć, zima stanowi zimny typ urody. Karnacja u zimy najczęściej jest jasna i blada. Wiele zim to brunetki lub ciemne szatynki. Oczy mają ciemny kolor – są brązowe, zielone, niebieskie lub czarne. Dla zimy najodpowiedniejsze będą kolory kojarzone z tą porą roku. A więc zarówno biel, jak i czerń, a także kojarzona z Bożym Narodzeniem czerwień i zieleń.

chłodny typ urody

Nadal nie wiesz jaką porą roku jesteś?

Jeśli opisy pór roku nie pomogły Ci w określeniu tego, do której z nich się zaliczasz, poszukaj popularnej osoby, do której jesteś choć trochę podobna, a następnie wpisz jej nazwisko do wyszukiwarki wraz z hasłem „typ urody” albo „analiza kolorystyczna”.
W ten sposób dowiesz się, jaką porą roku jest wskazana przez Ciebie osoba. Jeśli nie znasz żadnej gwiazdy, do której jesteś podobna, spróbuj najpierw określić czy Twoja cera lepiej wygląda w srebrze czy w złocie. W tym celu przyłóż do twarzy srebrną tkaninę, a potem złotą.

Jeżeli nie masz ubrań w takich kolorach, przyłóż zwykły koc termiczny. Jeśli lepiej Ci w srebrze, masz zimny typ urody – jesteś latem lub zimą. Jeśli lepiej Ci w złocie, Twój typ urody to wiosna lub jesień.

Ograniczenie z 4 typów do 2 nieco ułatwia dalszy wybór, nie sądzisz?Jeśli chcesz sprawdzić czy jesteś jesienią, ubierz się na pomarańczowo. To kolor, w którym jesień wygląda dobrze.

Gdy na podstawie testu ze srebrem i złotem udało Ci się ustalić, że jesteś typem chłodnym i chcesz sprawdzić czy zima nie jest przypadkiem Twoim typem urody, sprawdź jak wyglądasz w czystej bieli i głębokiej czerni.
Są to kolory, które pasują zimie. Gdy nadal mimo tych ćwiczeń masz problemy z określeniem typu kolorystycznego, poszukaj podobnych porad na blogach modowych lub udaj się do stylistki, która określi to czy jesteś wiosną, latem, jesienią czy zimą, co znacznie ułatwi skompletować podstawowe elementy garderoby, w których zawsze będziesz wyglądała świetnie!

Analiza kolorystyczna – sprawdź jaką porą roku jesteś!
4.9 (97.88%) 66 głosów

1 KOMENTARZ

  1. Byłam jakiś czas temu na spotkaniu ze stylistyką Osą i mam zagwozdkę, bo ponoć moja uroda odpowiada zarówno zimie jak i lecie. I bądź tu teraz mądry człowieku ?

Comments are closed.