7 błędów w makijażu, które zdarzyły się każdej z nas!

13
475

      5. Posklejane rzęsy

Tego nie lubi chyba żadna z nas, a niejednokrotnie taki efekt widujemy i zdarza się on u nas. Każdej kobiecie zależy, żeby jej rzęsy układały się w piękny wachlarz, jednak nie osiągniemy tego nakładając kilka warstw tuszu, ponieważ to właśnie pogarsza sprawę. Jeśli mamy wrażenie, że jedna warstwa to mało, nałóżmy drugą, kiedy pierwsza lekko zaschnie. Ten zabieg da najlepszy rezultat, z którego można być zadowolonym. Jednak powyżej dwóch warstw rzęsy zaczną się ze sobą sklejać i później ciężko będzie to odwrócić bez zmywania całego makijażu oczu. Drugim powodem posklejanych rzęs może także być używanie za starego tuszu. Konsystencja takiego kosmetyku staje się grudkowata, nieco zaschnięta. Po pomalowaniu nawet jednej warstwy może wszystko zepsuć. Dlatego należy pamiętać, żeby nie używać tuszu dłużej, niż trzy miesiące. Sprawdzonym sposobem jest również zrezygnowanie z „pompowania” powietrza do środka – tusz szybciej zasycha.

   6. Za ciemne i za duże brwi

Szczególnie w ostatnich sezonach jest to zdecydowanie widoczne, nie tylko na ulicach, ale także w mediach społecznościowych. Wiąże się to z modą panującą głównie na Instagramie, gdzie dziewczyny prezentują idealnie wyrysowane i bardzo wyraźne brwi. Jednak tworzy to pożądany efekt właściwie tylko na zdjęciach lub krótkich filmikach makijażowych, natomiast w prawdziwym życiu się nie sprawdza. Rzeczywistość rysuje się całkiem inaczej.

Stworzenie instagramowych brwi wymaga naprawdę długiego czasu i chcąc codziennie osiągnąć taki efekt, zazwyczaj skazujemy się na porażkę, ponieważ rano nie mamy na tyle czasu. Bardzo często grzechem źle pomalowanych brwi jest ich zdecydowanie za ciemny kolor. Blondynka z czarnymi brwiami nie wygląda dobrze, prawda? Najlepiej jest więc dobrać o ton lub dwa ciemniejszy kolor produktu do stylizacji brwi, niż mają nasze włosy. Dodatkowo postarajmy się, żeby kształt rysowanych przez nas konturów nie wybiegał za bardzo poza naturalne ramy włosków. Wtedy będzie wyraźnie widać, że te brwi nie są nasze. W połączeniu z wcześniej wspomnianym za ciemnym kolorem niestety nie wygląda to dobrze. 

     7. Źle wyrysowane usta

Ten błąd w codziennym make-upie wynika najczęściej z pośpiechu. Lubimy podkreślać swoje usta, więc poświęćmy im chwilę uwagi. Nie możemy za bardzo wyjechać poza ich naturalny kontur, podobnie jak w wypadku brwi, ponieważ nasze wargi zawsze będą się oddzielać w takim wypadku spod warstwy szminki, czy płynnej pomadki. Starajmy się wyrysować usta zgodnie z ich faktycznym kształtem, a jeśli chcemy je nieco optycznie powiększyć – wyjedźmy tylko nieznacznie poza wargi, by nie stworzyło to sztucznego i niechlujnego efektu. 

 

Gorąco polecam również film Maxineczki, która przedstawia najgorsze błędy makijażu jej zdaniem.

Warto obejrzeć, wideo jest poparte przykładami 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=nfJnVvLsjGQ
Najgorsze błędy w makijażu – Maxineczka

A czy Tobie też zdarzają się błędy?

Czego nie lubisz w makijażu swoim, lub innych?

7 błędów w makijażu, które zdarzyły się każdej z nas!
5 (100%) 45 głosów

13 KOMENTARZE

  1. Oj tak, rozdzielenie posklejanych rzęs bywa karkołomne… Zwykle wtedy lepiej zmyć i nałożyć tusz od nowa, niż na siłę ratować sytuację ;).

    Ja bym jeszcze do tego dodała nakładanie zbyt dużej ilości kosmetyków… Niestety, często te podkłady, bronzery i róże wyglądają po nałożeniu jak maska. I pytanie: czy podkład w ogóle jest konieczny na co dzień? Mam wrażenie, że zatyka on mocno pory i nie pozwalają skórze oddychać, a cera na skutek tego jest jeszcze gorsza. Chyba lepiej o nią dbać, oczyszczając i nawilżając, niż maskować jej zaniedbanie? 🙂

  2. Jak byłam w liceum uwielbiałam ciemniejsze podkłady, że niby ja taka opalona… ;p Dzisiaj nie mogę patrzeć na zdjęcia z tamtych czasów! ;p

  3. Przyznam, że dla mnie największym błędem jest zbyt wielka ilość nakładanych kosmetyków do makijażu, przerysowywanie twarzy tak, że niekiedy staje się ona już niemal całkowicie pozbawiona indywidualności.

  4. Oczywiscie ze podswietlenie, wiesz, jak bosko mozna sie wymalowac przy takim lustrze? Każdej dziewczynie polecam, ale generalnie takie lustra są przepiekne designersko 🙂 Sprawdź sobie artformę – mają tam naprawde czarodziejów w tej branży 🙂

Comments are closed.