Dlaczego w sprawie o rozwód tak ważna jest pomoc adwokata?

0
84
adwokat ds rozwodów

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, czy w sprawie rozwodowej potrzebny Ci będzie adwokat, to zapewne nigdy dotąd nie miałeś do czynienia z sądami. „Załatwienie” takiej sprawy samodzielnie może wiązać się z poważnymi konsekwencjami w przyszłości i to nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich bliskich, w tym, w szczególności dla dzieci. Oczywiście możesz podjąć się tego wyzwania, jednak w tym materiale pokaże Ci, jakie pozytywy mogą wyniknąć z tego, gdy jednak zdecydujesz się na oddanie własnych spraw w ręce prawnika. Zapraszam do lektury.

Czy koniecznie potrzebuję adwokata do sprawy rozwodowej?

Jeżeli się rozwodzisz, to koniecznie w pierwszej kolejności udaj się do kancelarii adwokackiej. Sprawy rozwodowe zalicza się do jednych z najbardziej stresujących sytuacji, jakie mogą przytrafić się w życiu – zdaniem niektórych są nawet niekiedy gorsze od śmierci bliskiej osoby – dlatego podczas rozprawy warto mieć kogoś doświadczonego obok siebie.

Adwokat prowadzący rozwody, dajmy na to w Płocku, może trzeźwo spojrzeć na sprawę i wychwycić takie elementy, jak np. kwestie, które w jakiś sposób mogą okazać się problematyczne – dobry prawnik użyje takich argumentów, które mogą pomóc w pozytywnym zakończeniu rozprawy.

Zmniejsza poziom stresu, a na dodatek zna się na prawie?

Pomoc adwokata może być niezbędna, szczególnie gdy sprawa rozwodowa dotyczy wrażliwych kwestii, typu alkoholizm w rodzinie, agresja, czy też zdrady. Jeżeli jesteś dość wrażliwą psychicznie osobą, to prawnik może zadbać o to, by zminimalizować ewentualne ryzyko popełnienia przez Ciebie jakichkolwiek błędów podczas rozprawy.

Ponadto adwokat prowadzący rozwody zna prawo. Płock nie należy do największych miast, jednak na pewno znajduje się w nim wiele kancelarii adwokackich, którzy mają bogaty bagaż doświadczeń i mogą naprawdę wiele Ci zaoferować. Jeżeli zatem rozważasz złożenie pozwu o rozwód, to koniecznie zapoznaj się z ofertą adwokatów działających w Płocku.

Adwokat zadba przede wszystkim o to, byś nie spóźnił się ze złożeniem wniosku, zażalenia, czy też apelacji. Dopilnuje również, abyś zjawił się na czas i w wyznaczonym terminie w sądzie i co najważniejsze, pomoże Ci się również przygotować do rozprawy.

Pomoc również na „nieuczciwe zagrywki” strony przeciwnej

Udając się do sądu, musisz bowiem należycie się prezentować, zachowywać i używać właściwych stwierdzeń względem sądu. Pomoc adwokata może przydać Ci się nawet w tak błahych sprawach, jak to, kiedy należy wstać podczas rozprawy.

Rozwody w Płocku są tak samo częstym zjawiskiem, jak rozwody w innych miastach w Polsce. Niestety w niektórych z nich może dochodzić do poważnych starć pomiędzy stronami sporu. Jeżeli więc wydaję Ci się, że i w Twoim przypadku może dojść do takich sytuacji, to koniecznie pomyśl o kontakcie z kancelarią adwokacką. Dlaczego?

No, przede wszystkim dlatego, że jeżeli udasz się na rozprawę sam, bez pełnomocnika, to możesz narazić się na:

  • postępowanie komornicze,
  • ukrywanie majątku,
  • nieprawdziwe oszczerstwa,
  • postawy z wykorzystaniem dziecka typu „albo płacisz alimenty, albo nigdy więcej nie zobaczysz naszego dziecka” i inne.

Pamiętaj, przed tymi i wieloma innymi „zagrywkami” możesz się uchronić, ale potrzebna będzie Ci do tego pomoc. Możesz co prawda sam przebrnąć przez cały proces, masz również wybór tego, czy wynajmiesz adwokata, czy też nie. Nie zapominaj jednak o tym, że jeden mały błąd może zrobić z Ciebie jedynym winowajcą zaistniałej sytuacji. Współpraca z dobrym adwokatem pozwoli Ci tego uniknąć.

Poprzedni artykułDarmowa strona internetowa – jak taką pozyskać?
Następny artykułW jaki sposób deweloperzy skutecznie sprzedają swoje nieruchomości?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments