Dlaczego warto znać angielski – poznaj 10 najważniejszych przyczyn

0
147
kurs angielskiego

Język obcy to potęga, a jego znajomość otwiera wiele drzwi. Jak często słyszysz to w swoim życiu? Przekonaj się, że to prawda – poznaj 10 najważniejszych przyczyn, dlaczego warto znać język angielski i zabierz się do nauki.

Znajomość języka angielskiego a względy ekonomiczne

Poznanie języka obcego może sprawić, że Twoje dotychczasowe życie ulegnie zmianie – zarówno pod względem miejsca zamieszkania, jak i zajęcia. Po pierwsze, na osoby znające język angielski czeka na przykład perspektywa studiowania i mieszkania za granicą. To wyjątkowe doświadczenie pozwoli poznać kulturę innego kraju, odnaleźć się w niej jako mieszkaniec i przeżyć wyjątkową przygodę. Ponadto, to świetna okazja do rozwoju osobistego i zawodowego.

Po drugie, dużym plusem znajomości języka angielskiego jest możliwość otrzymania korzystniejszych warunków zatrudnienia. Na osoby posługujące się obcym językiem czekają zwykle lepsze zarobki oraz wiele benefitów w pracy. Istnieje wiele branż, w których odnajdą się poligloci. Począwszy od turystyki i hotelarstwa, przez finanse i handel międzynarodowy, aż po edukację i obsługę klienta. Badania dowodzą, że osoby znające dobrze języki obce mają nie tylko ciekawsze perspektywy na znalezienie interesującej pracy, ale i otrzymują wynagrodzenie wyższe o około 20% niż osoby bez znajomości języków obcych.

Język angielski a korzyści w życiu prywatnym

Myślisz, że język angielski przyda Ci się tylko w życiu zawodowym? To nieprawda. Trzecią przyczyną, dla której warto uczyć się języka angielskiego, jest szansa na poznanie nowych ludzi porozumiewających się w tym języku. Przyjaźń, niezapomniana znajomość na całe życie, a może nawet miłość? To wszystko czeka na tych, którzy odważą się mówić po angielsku.

Po czwarte, osoby komunikujące się w języku angielskim zyskują nowe możliwości w zakresie podróżowania. Już nie tylko komercyjne miejsca pełne turystów, do których można dotrzeć z biurem podróży. Znając język angielski,  pojedziesz tam, gdzie nie docierają wszyscy i zyskasz nową jakość podróżowania i odkrywania.

Po piąte, osoby znające język angielski mogą w zupełnie inny sposób konsumować treści kulturowe. Rozumiejąc angielskie frazy, możesz czytać książki w oryginale, oglądać filmy i brać udział w kursach prowadzonych po angielsku. To szansa na poszerzenie własnych horyzontów.

Język angielski a korzyści osobiste

Istotny w nauce języka angielskiego jest także rozwój osobisty. To też kolejne przyczyny przemawiające za nauką języka. Szóstym argumentem przemawiającym za jest zwiększenie możliwości swojego mózgu, takich jak poprawa koncentracji i pamięci. Dzięki przyswajaniu angielskich słówek i fraz pobudzasz swój umysł, co przyda Ci się w innych dziedzinach życia. Zwiększy się Twoja kreatywność, zdolność do rozwiązywania problemów, a według niektórych badań, możesz nawet spowolnić lub zapobiec rozwojowi Alzheimera, lub demencji w wieku starszym.

Po siódme, poznając języki obce, otwierasz się na innych ludzi oraz ich obyczaje. Wszystko to na skutek poznawania innych kultur i lepsze rozumienie osób odmiennych niż Ty. Z tym także związany jest kolejny, ósmy już argument. Otwierając się na innych, zyskujesz wiedzę o sobie. Rozwijając nowe umiejętności, takie jak znajomość języka angielskiego, czujesz satysfakcję, większą pewność siebie oraz poczucie niezależności. Masz świadomość, że jesteś w stanie porozumieć się niemal z każdą spotkaną osobą.

Po dziewiąte, badacze z Uniwersytety w Chicago dowiedli, że osoby posługujące się językami obcymi są skuteczniejsze w podejmowaniu prawidłowych decyzji. Interesujące jest, że problem zaprezentowany w języku obcym rozpatrywany jest bardziej racjonalnie, co sprzyja dokonywaniu słusznych wyborów. I wreszcie dziesiąty argument przemawiający za nauką języka angielskiego – lepsza znajomość własnego, ojczystego języka. Poprawiając swoje umiejętności językowe, rozwijasz również swój macierzysty język. Będziesz skuteczniej zapamiętywać, czytać ze zrozumieniem oraz efektywnie słuchać.

Nie ulega wątpliwości, że nauka języka angielskiego przynosi same korzyści. Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć. Odwiedź stronę https://szybkanauka.pro/ i przekonaj się, że nauka języka angielskiego jest w zasięgu Twoich możliwości.

Poprzedni artykułTrapery na zimę – dlaczego warto mieć je w swojej szafie?
Następny artykułModne dodatki biżuteryjne na jesień
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments