Home Finanse Praca Jakie kursy dla kobiet warto zrobić w 2023 roku?

Jakie kursy dla kobiet warto zrobić w 2023 roku?

0
8656
kursy dla kobiet

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie kursy warto zrobić w 2023 roku i dlaczego;
 • Które kursy i szkolenia zapewniają lepszą pracę;
 • Dlaczego warto inwestować w kursy i szkolenia;

W ciągle zmieniającym się świecie nasza konkurencyjność na rynku pracy zależy od umiejętności przystosowania się, elastyczności, odporności na stres i szybkości uczenia się. Innymi słowy: W nowej rzeczywistości najistotniejsze okazują się być kompetencje miękkie. W tych warunkach warto zawsze mieć przygotowaną alternatywną ścieżkę rozwoju zawodowego. Dlaczego warto o tym pomyśleć już teraz, nawet mając stabilną sytuację finansową oraz zawodową?

 • Uczestniczenie w kursach związanych z branżą nie tylko zwiększy Twoją szansę na awans, ale również może okazać się korzystne finansowo: Np. firma może pokryć część opłat za studia;
 • Jeśli szukasz nowego zawodu kurs może być dobrym początkiem i wcale nie musisz od razu rzucać bezpiecznego etatu. To może być też hobby lub źródło dodatkowej gotówki;
 • Zwiększasz swoją wartość na rynku pracy a to oznacza, że Pracodawcom będzie opłacało się dać Ci solidną podwyżkę;
 • Rozwijasz się, co samo w sobie jest już wystarczającym argumentem;

Dowiedz się na jakie kursy warto się zapisać, by więcej zarobić i pewniej poczuć na rynku pracy;

Mindfulness

Termin “mindfulness” tłumaczy się jako “uważność”. Dzięki specjalnym technikom (jak medytacja czy praca z ciałem) można bardziej skupić się na sobie i otoczeniu. Ma to oczywiście wiele zalet: Większa koncentracja to szybciej i lepiej wykonywana praca. To także większa samoświadomość i możliwość zapanowania nad rozbieganymi myślami oraz przewlekłym stresem. Tymczasem wystawianie się na mnogość bodźców z otoczenia i stresorów skutkuje przeciążeniem układu nerwowego a to może wywoływać nawet zmiany somatyczne (bóle brzucha, problemy jelitowe, zmiany skórne czy niedoczynność tarczycy). Nic dziwnego, że dobie przeładowania różnego rodzaju bodźcami chętnie wracamy do bezpiecznych przestrzeni i szukamy ukojenia. Stąd zainteresowanie dietoterapią, medytacją, jogą czy leczeniem holistycznym. Zwłaszcza po pandemii wzrośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi, bo lockdown negatywnie odbił się na psychice wielu Osób. Na początek warto zajrzeć na stronę Polskiego Towarzystwa Mindfulness, by dowiedzieć się więcej o treningu uważności: http://mindfulness.com.pl/. Warto sprawdzić również kanały na YouTube https://www.youtube.com/results?search_query=mindfulness a następnie poszukać kursów:

 • http://kursmindfulnessonline.pl/
 • https://www.akademiamindfulness.pl/?s=2&page=eventsList#tab-29
 • https://mindfulnessassociation.org.pl/kalendarz-kursow/
 • https://www.polski-instytut-mindfulness.pl/kursy-mbsr/
 • https://www.mindfulnesspolska.pl/

Dzięki praktyce poczujesz się spokojniej i nabierzesz pewności siebie. Łatwiej też będziesz radzić sobie w stresujących sytuacjach a skupienie się na zadaniu nie będzie stanowić trudności. Stosowanie technik redukujących stres, w tym treningu uważności, może nawet przynieść poprawę jakości życia na poziomie somatycznym, na przykład wyciszając obawy chorób autoimmunologicznych (Hashimoto czy łuszczyca to tylko niektóre z nich).Oprócz mindfulness można również zrobić kursy jogi, ajurwedy, aromaterapii czy zdrowego odżywiania. Pracę znajdą również psychodietetycy czy trenerzy personalni.

Zarządzanie budżetem domowym

Finanse osobiste to temat wzbudzający wiele emocji. Zwłaszcza w dobie pandemii ważny jest dobrze zaplanowany budżet i oczywiście nadwyżka finansowa. Kurs z zakresu finansów osobistych można zrobić dla poprawienia własnej sytuacji finansowej lub po to, by uczyć budżetowania innych (oczywiście odpłatnie). Tak naprawdę to tylko 3 kroki:

 1. Redukcja wydatków;
 2. Zwiększenie przychodów;
 3. Inwestowanie nadwyżek;

I to tyle. Reszta to szczegóły. Aby zorientować się, jakie mamy wydatki i jaką kwotą dysponujemy najlepiej prowadzić budżet domowy. Jak? W zeszycie, arkuszu kalkulacyjnym lub aplikacji możesz śmiało zarządzać finansami. Aby łatwiej było zacząć warto poczytać blogi finansowe:

 • https://finansowyninja.pl/
 • https://www.pieniadzjestkobieta.pl/
 • https://www.wlasnyspokoj.net/
 • https://marciniwuc.com/

Można skorzystać ze zgromadzonej na blogach wiedzy, uczestniczyć w zamkniętych grupach lub kursach. Można również wybrać kursy online:

 • https://finansepersonalne.pl/zarzadzanie-budzetem-domowym/
 • http://www.optimahrs.pl/szkolenia/zarzadzanie-budzetem-domowym
 • https://skutecznykurs.pl/szkolenia/zarzadzanie-budzetem-domowym-e-learning/
 • https://mg-szkolenia.pl/szkolenie/zarzadzanie-domowym-budzetem

Nawet jeśli nie będziesz zawodowo doradzać w sprawie finansów osobistych, taki kurs i większa świadomość z pewnością się opłaca.

Copywriting

Co prawda ta forma zarabiania pieniędzy stała się bardzo popularna w czasie lockdownu, ale w dobie cyfrowego nomadyzmu (czyli łączeniu podróżowania z zarabianiem online) i rozwoju branży e-commerce zapotrzebowanie na tego typu usługi nadal się utrzymuje. Wybór nisz jest szeroki: od tekstów zapleczowych, przez takie zoptymalizowane pod SEO, sprzedażowych aż po specjalistyczne i redagowane w językach obcych. To mogą być oferty, wpisy blogowe, ogłoszenia czy opisy produktów. Wbrew pozorom nie każdy potrafi pisać zgodnie z regułami webwritingu, w sposób perswazyjny, ciekawy i przyjazny wyszukiwarkom. Dobra wiadomość jest taka, że tego jak najbardziej można się nauczyć. Jeżeli chcesz rozpocząć karierę w zawodzie i przekonać do siebie Klientów, zacznij od dobrych kursów:

 1. https://szkolamistrzowreklamy.pl/
 2. https://tekstowni.pl/zc/
 3. https://aleksandramakulska.pl/produkt/copywriting-dla-poczatkujacych-kurs-online/
 4. https://www.kurs.copywritingmasterclass.pl/
 5. https://maciejwojtas.pl/kurs-pisania-copywritingu/

Zawody pokrewne to Social Media Manager, Redaktor, Korektor, Broker Informacji czy Analityk mediów (te dwie ostatnie profesje nie wymagają co prawda pisania, ale zdobywania i analizowania informacji już owszem).

Wirtualna Asystentka

Wirtualna Asystentka to Osoba, która zdalnie będzie wykonywać zlecone jej zadania: Umawiać spotkania, pilnować terminowości zamówień, odpowiadać na maile czy rozliczać transakcje. Taką pracę można wykonywać z dowolnego miejsca na świecie i wiele młodych osób chętnie odciąży w ten sposób przełożonych. Zawód nie uległ jeszcze pełnej profesjonalizacji, więc próg wejścia jest niski: Wystarczy doświadczenie w sprawach administracyjnych, obsługa komputera i kultura osobista. Przydatna jest również znajomość języków obcych. Dobrym pomysłem na początek jest zrobienie odpowiedniego kursu:

 • https://asystentkalevelmaster.pl/mini-kurs-wa/
 • https://elawolinska.pl/zostan-wirtualna-asystentka-czyli-akademia-zdalna/
 • https://asystentkowo.pl/kursy/
 • https://futurecollars.com/pl/wirtualna-asystentka-social-media-ninja-kurs-online/
 • https://akademiazdalna.pl/

Asystentka może zajmować się również rekrutacją: Publikacją ogłoszeń, wywiadem telefonicznym, umawianiem rozmów kwalifikacyjnych czy obiegiem dokumentów.

 • https://kurs.szkolarekrutera.pl/
 • https://www.kursyszkolenia24.pl/specjalista_rekrutacji.php
 • https://www.liderap.pl/szkolenie-skuteczny-rekruter
 • https://www.mg-edu.pl/kurs/specjalista-ds-rekrutacji-pracownikow-kurs-online-z-certyfikatem/

Organizacja Home office

Praca z domu stała się rzeczywistością dla wielu z nas i wydaje się, że zostanie z nami nawet po pandemii koronawirusa. Ma wiele korzyści: Pracodawca nie musi utrzymywać biura a Ty pracujesz tylko tyle, ile trzeba do wykonania zadania i wtedy, kiedy Ci to odpowiada. Ale nowa forma pracy to również nowe wyzwania. Jak zorganizować domowe biuro? Jak oddzielić życie zawodowe od prywatnego i zachować równowagę? Jak utrzymać motywację i wysoką efektywność w domu? Jak łączyć pracę zdalną z macierzyństwem? To tylko niektóre pytania, na jakie warto sobie odpowiedzieć. Stąd zapotrzebowanie zarówno ze strony firm jak i Osób prywatnych na kursy organizacji home office.

 • https://kurspracujzdalnie.pl/
 • https://bodymind.clinic/kursy/kurs-automasaz/
 • https://www.cognity.pl/home-office,ss,1126,32.html

Programowanie

Branża IT to wiele możliwości. Programowanie, grafika komputerowa, wsparcie IT, webmastering czy tworzenie aplikacji to tylko niektóre przykłady. Branża usług mobilnych prężnie się rozwija a Użytkownicy oczekują błyskawicznej, fachowej obsługi. Stąd warto rozważyć wybór tego rodzaju kursów. W branży IT pracę można wykonywać z dowolnego miejsca na świecie. Można również stworzyć sobie dodatkowe źródło dochodów.

 • http://kurs-programowania.pl/
 • https://coderslab.pl/pl/
 • https://kodologia.pl/kursy
 • https://kodilla.com/pl/darmowe-kursy-programistyczne

Języki obce

O korzyściach płynących z nauki języków obcych nie trzeba nikogo przekonywać. Dostęp do zagranicznych źródeł informacji, większe możliwości zarobkowe i wolność podróżowania to tylko te najbardziej oczywiste. Wcale nie trzeba ograniczać się do kursów organizowanych przez uniwersytety, szkoły językowe czy policealne. Okazuje się, że można rozwijać się w tej dziedzinie również pozaformalnie, korzystając z odpowiednich aplikacj, jak Duolinguo, Busuu czy SuperMemo. Online i offline jest dostępnych wiele materiałów ułatwiających naukę. Ale czymś naprawdę wartym zachodu jest certyfikat językowy. Dlaczego?

 1. To oficjalny dokument poświadczający znajomość języka obcego na określonym poziomie i wystawiony przez uprawnione podmioty;
 2. To obiektywny sposób na potwierdzenie poziomu kompetencji językowych według standardów europejskich (np. B2, A1 etc);
 3. To informacja, którą śmiało można wpisać do CV;

Gdzie szukać kursów certyfikujących? Jak zapisać się na egzamin? Poniżej znajdują się linki do kilku przykładowych jednostek wystawiających certyfikaty:

 • https://www.britishcouncil.pl/ (angielski)
 • https://www.goethe.de/ins/pl/pl/index.html (niemiecki)
 • https://www.institutfrancais.pl/pl/egzaminy-delf-dalf (francuski)
 • http://www.jezykrosyjski.com.pl/certyfikat-trki (rosyjski)
 • https://cracovia.cervantes.es/pl/egzaminy_hiszpanski/informacje_egzaminy_DELE_hiszpanski.htm (hiszpański)

OZE: Fotowoltanika i ochrona środowiska

W obliczu kryzysu klimatycznego i wobec pilnej konieczności przestawienia się na odnawialne źródła energii branża OZE będzie potrzebować pracowników: Od instalatorów paneli słonecznych po managerów wyższego szczebla i specjalistów ds ochrony środowiska. Poniżej kilka przykładowych linków do kursów o tej tematyce:

 • https://spe.edu.pl/specjalista-ds-ochrony-srodowiska-bez-limitu-czasowego-marcin/
 • https://globenergia.pl/szkolenia-fotowoltaiczne-udt/
 • https://www.oszomega.pl/oze/
 • https://kursy-udt.com.pl/fotowoltaika-w-praktyce/

Home Staging

Home Staging to inaczej przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Polega na takim wyremontowaniu lub odświeżeniu domu czy mieszkania, by jego atrakcyjność wizualna i wartość rynkowa wzrosła. Dobrze zaaranżowane, przytulne i komfortowe wnętrze po prostu przyniesie większy zysk. Ponieważ lockdown wymusił na nas pozostanie w domach a rynek najmu znów zaczyna się rozwijać, wzrośnie również popyt na tego rodzaju usługi. Home stagingiem można zajmować się na pełen etat, współpracując z biurami nieruchomości lub osobami oferującymi mieszkania na wynajem a także traktować to zajęcie jako dodatkowe. Może więc warto zainteresować się kursem home stagingu i zdobyć nowy zawód przyszłości? Jeśli też tak uważasz, sięgnij po kursy z tej dziedziny:

 • https://homestagerki.online/
 • https://www.uniqskills.com/pl/nieruchomosci/home-staging?a=59140/1&f=fb
 • http://www.hsnp.pl/szkolenia.html
 • http://kappaszkola.pl/kurs-home-staging/

Architekt kariery

Firmy oraz osoby prywatne coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług profesjonalnych doradców czy też kreatorów kariery. Kogoś, kto popatrzy kompleksowo na ścieżkę zawodową, pomoże w przeprowadzeniu zmian i zaprojektuje dalsze kroki. To bardzo dobry znak! Coraz więcej osób chce świadomie projektować życie zawodowe w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. Chcą godnie zarabiać, cieszyć się życiem i spełniać w pracy. Stąd zapotrzebowanie na pracowników w branży szeroko rozumianego rozwoju zawodowego: Od doradcy zawodowego (który ma narzędzia do sprawdzenia kompetencji i predyspozycji Pracownika oraz może wskazać ewentualną ścieżkę rozwoju) aż po jobcoacha (stosującego narzędzia coachingowe do określenia celów, przekonań i wartości Klienta i wprowadzenia zmian zawodowych w zgodzie z Jego potrzebami) i architekta kariery (zajmującego się projektowaniem ścieżki zawodowej krok po kroku). Kurs jobcoachingu czy projektowania kariery można zrobić dla siebie (kiedy chcesz świadomie kreować swoje życie zawodowe) lub po to, by zyskać nowy, ciekawy i bardzo potrzeby zawód. Swoje poszukiwania możesz zacząć od poniższych linków:

 • https://www.jobcoaching.com.pl/
 • https://projekt-kariera.pl/
 • http://www.careerdesign.pl/
 • https://projektancikariery.pl/
 • https://kreatorzykariery.pl/

Tak naprawdę najważniejsze jest podążanie za własnymi potrzebami i naturalną ciekawością. Wcale nie musisz ograniczać się do wymienionych wyżej kursów. Niech to będzie inspiracja do ciągłego wzrastania i budowania osobistego szczęścia.

4.2 5 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zostaw komentarz!x