Ranking kont oszczędnościowych – najlepsze z nich powinny posiadać stosunkowo dobre oprocentowanie, dobrą obsługę niewielkie wymagania dla użytkownika i niskie lub zerowe opłaty. Żyjemy w czasach bankowości cyfrowej, dlatego też sporządziłam ranking kont oszczędnościowych dostępnych online.
O tym jak ważne jest posiadanie oszczędności możecie przeczytać w cyklu artykułów dotyczących planowania domowego budżetu. Oczywiście nie musi to być konto oszczędnościowe, jest to jedna z wielu opcji, z tym, że dość bezpieczna i nasze pieniądze zawsze coś na siebie zarobią (lub nie stracą aż tyle w przypadku inflacji) w porównaniu do chowania do skarpety 😉
Jest to kolejny artykuł z serii oszczędzania i planowania domowego budżetu. Warto zajrzeć do każdego z nich jeśli chcesz optymalnie zarządzać swoimi wydatkami, oraz zaplanować strategię oszczędzania i cięcia kosztów co w skali roku okaże się odczuwalną sumą. Cykl artykułów kobiece finanse:
1. Budżet domowy – co to jest i jak nad nim zapanować?
2. 8 powodów dla których warto przygotować budżet domowych wydatków
3. Jak obniżyłam rachunek za telefon? Mój sposób + recenzja Nju Mobile
4. Ranking kont oszczędnościowych
5. 25 pomysłów na kobiecy biznes
Sprawdź nasz ranking kont oszczędnościowych. Niektóre oferty proponują dodatkowo bonusy za założenie konta, czy programy typu cash-back.
Konta oszczędnościowe od jakiegoś czasu stały się alternatywą dla lokat. Są podobnie oprocentowane, ale bardziej elastyczne jeśli chodzi o wypłatę środków. Nie musimy zamrażać na nich środków na długi czas i często jedna wypłata w miesiącu jest bezpłatnie. Dlatego też niektórzy nazywają je elastyczną lokatą. Takie konto jest przypisane do naszego rachunku ROR i jest bezpłatne. Dodatkowym plusem jest to, że zysk nalicza się już od pierwszej wpłaconej złotówki. Nie są wymagane minimalne kwoty tak jak ma się to w przypadku lokaty.
Zobacz też: 25 pomysłów na kobiecy biznes
[table id=1 /]
Konta, które podałam są na ten moment najbardziej opłacalne. Odpuściłam sobie wypisywanie tych, które mają poniżej 2 %, a takich jest większość. A jaki jest Twój sposób na oszczędzanie? Może korzystasz z czegoś lepszego?
świetny artykuł, nawet nie zwracałam na to uwagi teraz już wiem co i jak
Takie artykuły i rankingi są potrzebne wówczas, gdy dokonujemy wyboru.
Ciekawe zestawienie, ale nadal niezbyt to atrakcyjna forma oszczędzania 🙂
Magda szału nie ma, owszem. Ale jest to nadal stabilnaforma oszczędzania. Jeśli mamy chować do skarpety to lepsze to 3 % ?
Już niebawem będzie wpis A atrakcyjniejszych formach oszczędzania, ale będą się już wiązały z większym ryzykiem
Bardzo fajny artykuł! Ja niedawno założyłam swoje pierwsze konto w banku, chociaż bardzo się tego bałam..
Dzięki, pomocne!