Wygodne obuwie dla personelu medycznego – jak wybrać najlepszy model obuwia?

0
106

Jak wiadomo praca w służbie zdrowia wymaga ogromnego doświadczenia, wiedzy, a także zaangażowania. Należy jednak pamiętać, że w opiece nad pacjentami bardzo istotne znaczenie ma komfort.

Personel medyczny powinien zadbać o odpowiednio dobrane buty. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się pantofle zdrowotne, klapki medyczne białe i klapki damskie medyczne korkowe.

Rozmiar butów medycznych

Godny uwagi jest fakt, że stopy zmieniają swój rozmiar w trakcie dnia. Są bowiem znaczenie węższe po przebudzeniu niż po wielogodzinnym dyżurze w przychodni czy szpitalu. Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zatem przymierzenie ich wieczorem. Nogi są wtedy opuchnięte i zmęczone. W ten sposób bardzo zmniejszy się prawdopodobieństwo tego, że w trakcie pracy buty będą uciskały i powodowały odciski i otarcia na stopach.

Ponadto szerokość omawianych butów odgrywa istotną rolę w kwestii wygody. Należy mieć świadomość, że długość wkładki będzie w dużym stopniu gwarantowała komfortowe użytkowanie. Jak wiadomo, buty nie mogą być za duże i za małe. Zalecane jest dokładne zapoznanie się z numeracją określonej marki obuwia. Warto także szczegółowo zmierzyć stopy i wybrać model o właściwym rozmiarze.

Wysokiej jakości obuwie medyczne

Rekomendowane jest przy wyborze idealnych butów medycznych zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najbardziej istotne są takie cechy, jak: wytrzymałość, oddychalność cholewki czy łatwość czyszczenia. W przypadku, gdy stopy nie będą miały odpowiedniej wentylacji, należy spodziewać się ich nadmiernego pocenia. Oczywiście doprowadzi to zarówno do puchnięcia, jak i licznych otarć. Warto również wiedzieć, że skórzane cholewki doskonale wyglądają, a także stosunkowo szybko dostosowują się do kształtu stóp. Eliminowane jest ewentualne ryzyko uczucia dyskomfortu. Nie można zapomnieć o materiale podeszwy. Powinna ona gwarantować nie tylko odporność na ścieranie, ale również przyczepność i stabilną postawę.

Modne i kolorowe obuwie medyczne

Należy mieć świadomość, że omawiane obuwie medyczne powinno być przede wszystkim estetyczne i schludne. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że profesjonalny wygląd pracownika służby zdrowia będzie wzbudzał w pacjentach zdecydowanie większe zaufanie. Ponadto modne buty w połączeniu z kolorowym ubiorem znacznie ocieplą wizerunek pracownika służby zdrowia. Zostanie także skrócony dystans między nim a pacjentem.

Szeroka oferta obejmujące obuwie medyczne na dlapacjenta.pl.

Poprzedni artykułWłaściwości i zastosowanie termoforów ziołowych
Następny artykułJak poprawnie prać poduszki?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments