6 sprytnych sposobów na przechowywanie ubrań

0
111

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że nie byłeś w stanie utrzymać porządku w szafie, a ubrania wręcz się z niej wysypały? Chyba każdy z nas trafił na taki moment w życiu i zastanawiał się, co mógłby zrobić, żeby temu zaradzić. Dlatego w tym artykule przedstawimy Wam 7 sprytnych sposobów na przechowywanie ubrań.

Stojak do przechowywania ubrań

Stojak jest modnym i minimalistycznym rozwiązaniem, które z pewnością sprawdzi się u każdego, kto chce zaoszczędzić przestrzeń. Połączenie stojaka w sypialni wraz z trzymaniem części ubrań w pojemnikach pod łóżkiem, może w całości zastąpić nam szafę, lub pomóc ją odgracić. Sposób ten najlepiej się sprawdzi w małej sypialni lub garderobie. Więcej pomysłów na urządzenie garderoby, szafy, znajdziesz na e-szafa.pl. Wykorzystując opisane tam pomysły wraz ze sposobami z naszej listy, z pewnością uda Ci się uzyskać zamierzony efekt utrzymania porządku w swoich ubraniach.

Przechowywanie ubrań za zasłonami

Kolejnym sprytnym sposobem na przechowywanie ubrań, jest ułożenie ich na wieszakach przy ścianie i zakrycie ich zasłonami. Rozwiązanie to zapewnia ogromną przestrzeń do przechowywania ubrań, kosztowo będąc ułamkiem tego co zapłacilibyśmy za wielkogabarytową szafę. Umożliwiają szybki dostęp do naszej odzieży, przy zachowaniu pełnego porządku i dyskrecji.  Stosując zasłony, zyskujemy też większą swobodę w wyborze stylu i kolorystyki, co pozwala na łatwe dostosowanie tego rozwiązania do wystroju wnętrza.

Drewniane skrzynki do przechowywania ubrań

Jeśli masz stare drewniane skrzynki np. po przeprowadzkach, możesz je wyczyścić i wykorzystać do trzymania w nich ubrań. Wystarczy, że poukładasz je przy ścianie, jedna na drugiej, lub obok siebie. Większe boxy możesz wykorzystać do przechowywania swetrów, jeansów czy T-shirtów, a mniejsze to trzymania bielizny.

Wykorzystaj regał na książki do przechowywania ubrań

Jednym z najlepszych sposobów na przechowywanie ubrań bez użycia szafy, jest wykorzystanie do tego celu regału na książki. Podziel swoje ubrania na kategorie i poukładaj je w uporządkowany sposób na regale. Możesz na bokach regałów przymocować haczyki i powiesić na nich kurtki czy bluzy. Możesz też na jednym boku zawiesić lustro, w którym będziesz mógł oglądać swoje stylizacje.

Przechowuj swoje ubrania w materiałowych pudełkach

Wykorzystaj tanie materiałowe pudełka, do stworzenia organizerów dostosowanych do Twoich potrzeb. Takie pudełka są lekkie i łatwe do przenoszenia, co sprawia, że  możesz dowolnie je ustawiać, a łatwość konfiguracji sprawia, że nie jesteś związany z jednym układem.

Ławki i fotele ze schowkiem do przechowywania ubrań

Ławki i fotele ze schowkami oferują zaskakująco dużo miejsca na trzymanie różnego rodzaju przedmiotów. To wygodne rozwiązanie, które pozwala jednocześnie zyskać zarówno miejsce do przechowywania ubrań, jak i do siedzenia. W celu uniknięcia bałaganu w trzymanych w meblu ubraniach możesz wykorzystać przeźroczyste pudełka do sortowania ich na kategorie.

Jak widać, przechowywanie ubrań nie musi być wcale trudne. Dzięki naszym poradom, z łatwością zorganizujesz swoją szafę, a być może przestanie Ci być ona w ogóle potrzebna. Nie bój się eksperymentować i próbować nowych sposobów na utrzymywanie porządku, również własnych. Wystarczy tylko trochę kreatywności, by przechowywanie ubrań stało się estetyczne i uporządkowane.

Poprzedni artykułJaką biżuterię ubrać na plażę?
Następny artykułCzas na gruntowne porządki, czyli czy da się polubić sprzątanie?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments