Jaki projekt mieszkania wybrać?

0
82
wnętrze mieszkania

Wybór mieszkania to jedno, natomiast całkowicie inną sprawą jest zaprojektowanie jego wnętrza. Wszyscy chcemy, żeby nasz kąt był nie tylko przytulny i komfortowy, ale także elegancki i praktyczny. Dlatego należy zadbać o kilka punktów, które pomogą nam przemyśleć nasze wstępne plany.

Mieszkanie powinno być przytulne i eleganckie jednocześnie

Odpowiednie połączenie elegancji oraz urokliwości to dobry punkt wyjścia dla rozpracowania projektu własnego mieszkania. Przesadzając w którąś ze stron, nasze pokoje będą sprawiały wrażenia kiczowatych lub nadętych – co oczywiście odbije się także na nas. Dlatego łączymy w wyważony sposób np. modernistyczną kuchnie z wygodnym i relaksacyjnym salonem. Warto jest mieć gdzie zaprosić gości, a po ciężkim dniu dobrze jest mieć miejsce do odpoczywania. Mieszkania mają być w końcu dla ludzi, a nie na odwrót.

Meble muszą mieć duszę

Już od dawna meble nie stanowią wyłącznie jednej funkcji użytkowej. Wszyscy pamiętamy niezbyt atrakcyjne, jednakże wielofunkcyjne, meblościanki lub wersalki, które były marzeniem wielu Polaków w latach 80-90. ubiegłego wieku. Współczesne wyposażenie mieszkania to także użytkowość – ale w nowym wydaniu. Nasze krzesła mogą służyć jako tablice do rysowania dla dzieci, ławy jako półki na szklane naczynia czy blaty jako obrotowe stoliki. Poza tym zadbanie o odpowiednie skomponowanie mebli z mieszkaniem i bravissimo – nasze mieszkanie zyskuje dodatkową cząstkę duszy.

Pamiętaj o oknach

Jednymi z najważniejszych części naszego mieszkania są pewnością okna. Te źródła światła mogą rzucić nowe spojrzenie na wygląd nie tylko wnętrza, ale także wpłynąć na nasze samopoczucie czy klimat pokojów. Dobrze oświetlone mieszkania będą nas pobudzać, poprawiać nam nastrój czy budować przyjazną atmosferę dla gości. Natomiast zadbanie o odpowiednie zasłony czy żaluzje pomoże nam zbudować wieczorny klimat czy zamienić nasz salon w salę dyskotekową – wszystko zależy wyłącznie od naszej kreatywności oraz chęci.

image 1

To Twoje mieszkanie i Twoja wizja

Musimy pamiętać, że na koniec dnia to my będziemy siedzieć w tym mieszkaniu, a nie nasi rodzice, znajomi czy koledzy z pracy. Każdy ma zawsze jakieś ale, jednakże to my finalnie zdecydujemy, co chcemy mieć w naszych pokojach, a czego nie. Mama na siłę wpycha ci 40-letnią meblościankę? Znajomi nawijają o drzewkach Baobabu na każdym rogu? Nie bierz tego do siebie aż tak poważnie – ostatecznie to nie oni będą projektować twoje mieszkanie. Oczywiście, warto próbować różnych komponentów (nawet zatęchła meblościanka może spełnić swoją rolę w retro mieszkaniu!), ale nigdy nie musisz tego robić. Dlatego lepiej jest zatrudnić przyzwoitego projektanta niż słuchać narzekania “znawców” i “specjalistów” od planowania wnętrz.

Wybór dobrego projektanta to podstawa

Warto pamiętać o wyborze odpowiedniego projektanta, który będzie nam towarzyszył przy realizowaniu wizji naszego wymarzonego mieszkania. To rola niezwykle istotna, gdyż bez odpowiedniej kompozycji i techniki projektowania wnętrz, nasz wyidealizowany obraz może w rzeczywistości kosztować nas więcej czasu, pieniędzy i zakończyć się rozczarowaniem. A tego na pewno byśmy nie chcieli.

Poprzedni artykułŻakiety damskie – jak je wybierać?
Następny artykułNarcystyczne zaburzenia osobowości? Oto jak rozpoznać narcyza!
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments