Przepiękne róże, czy wiesz co oznacza każdy kolor?

1
19420
Znaczenie kolorów róż
Znaczenie kolorów róż

Kolory, odcienie, barwy towarzyszą nam każdego dnia. To dzięki nim sygnalizujemy emocje, swój stan ducha, upodobania. Bywa jednak tak, że dobrane barwy są kwestią przypadku. Dzieje się tak na przykład wtedy, kiedy zaspana łapiesz pierwszą lepszą parę spodni i T-shirt w kolorach, które zupełnie ze sobą nie współgrają, aby tylko zdążyć na autobus do pracy.

W dawnych wiekach wielu ludzi używało języka kwiatów, aby przekazać wiadomości w sprawach rodziny, przyjaźni i serca. Róże do dziś są często rzecznikiem uczuć i wyrażają to, czego nawet najszlachetniejsze i najlepiej dobrane słowa czasem nie potrafią.

W świecie greckich mitów róże odgrywają ważną rolę, a kolorystyka również. Tak więc wiersze mówią, że Afrodyta – bogini miłości – urodziła się z krzewu białej róży z piany morskiej.

Według legendy, Afrodyta zdradziła swojego przyszłego męża Aresa z pięknym Adonisem. Rozpalony gniewem Ares wyruszył, by zabić kochanka swojej żony. Afrodyta pospieszyła do umierającego Adonisa, stąpając po kolcach róży. W ten sposób białe róże zostały zabarwione na czerwono przez jej krew. Odtąd białe róże stały się symbolem czystości i niewinności, a czerwone symbolem pożądania i namiętności.

Ponieważ doniesienia o pojedynkach greckich półbogów i legendarnych waśniach rodzinnych cieszą się ostatnio coraz mniejszym zainteresowaniem mediów i wydają się tracić na aktualności, możemy w tym miejscu zapewnić czytelnika, że niezwykle wybuchowe znaczenie kolorów róż, o których mowa w legendzie, nie odgrywa już dziś takiej roli.

A co jeśli chodzi o kolory kwiatów, a konkretniej tak uwielbianych przez wszystkich róż? To, że potrafią kłuć wiemy doskonale, ale czy barwa ich płatków również coś nam mówi? Sprawdźmy!

Co oznaczają czerwone róże? Czerwień, ach tak! To miłości znak!

Kolor czerwony kojarzy nam się oczywiście z miłością. Jeśli Twój partner wręcza Ci kwiaty w tym kolorze wiedz, że na pewno jego uczucie do Ciebie nie słabnie. Z kolei róże w tym kolorze otrzymane od nowo poznanego mężczyzny są jasnym sygnałem. Jego uczucia do Ciebie są namiętne! Miłość ma jednak nie jedno imię. Czerwonymi różami możemy okazać ją również rodzicom, czy przyjaciołom.

żółte róże
Co oznacza kolor róż?

Co oznaczają żółte róże? Żółtej z róż nie chcę już!

Uważa się, że żółte kwiaty mimo, że w pierwszej chwili kojarzyć mogą się nam ze słońcem i budzić pozytywne emocje, tak naprawdę są symbolem niechęci oraz zazdrości. To kolor, który utożsamiany jest z brakiem szczerości i zawiścią. A Ty jak uważasz? Czy żółty – kolor słońca może komuś nie służyć? Aby odwrócić tę negatywną emocję przyjęło się twierdzić, że bukiet, w którym poza kwiatami w kolorze żółtym są też kwiaty o innej barwie przestaje mieć negatywne właściwości.

Co oznaczają różowe róże? Niechaj róż będzie już!

Patrzeć na świat przez różowe okulary i dostawać róże w tym kolorze, to znaczy mieć szczęście! Okazuje się bowiem, że kwiaty różowe symbolizują przyjaźń i oddanie. Jeśli darzymy kogoś wielką sympatią i chcemy to okazać, warto wybrać bukiecik właśnie w tym kolorze.
Istnieje również teoria, że różowe kwiaty są oznaką niedojrzałej jeszcze, rodzącej się miłości. Mogą zapowiadać zatem coś nowego, ciekawego i rodzącego nadzieję na przyszłość.

Białe róże
Co oznaczają białe róże? Czasem by się chciało, aby wokół było biało!

Róże w kolorze białym są naprawdę przepiękne. To kolor niewinności, szacunku oraz lojalności. Kojarzą się z dziewictwem i bardzo często panna młoda właśnie z nich komponuje swój ślubny bukiet. Stonowana kolorystyka i szlachetność kwiatu i koloru idealnie sprawdza się jako wystrój przestronnego salonu, czy jadalni. Jeżeli otrzymałaś od kogoś białe róże powinnaś wiedzieć, że takiej osobie warto zaufać, a jej zamiary wobec Ciebie są szlachetne.

Co oznaczają róże w kolorze herbacianym? Róża herbaciana przez wszystkich kochana!

Okazuje się, że róże w kolorze herbacianym są przez nas najczęściej wybierane, kiedy chcemy komuś podziękować, czy złożyć życzenia. Można powiedzieć, że „są bezpieczne”, to znaczy mają dosyć neutralny charakter. Nie są oznaką wielkiej miłości, ale nie niosą ze sobą również żadnego negatywnego przekazu. Są miłym upominkiem, a ich promienny i ciepły kolor nastraja pozytywnie.

Co oznaczają pomarańczowe róże?

Znaczenie pomarańczowych róż jest szczególnie interesujące dla tych, którzy są w związku. Mianowicie, pomarańczowa róża jest symbolem szczęścia i zadowolenia w kochającym się związku. Tak więc, jeśli dasz swojemu partnerowi pomarańczową różę, mówisz im tym gestem, że jesteś z nimi szczęśliwy i zadowolony. Ciepło i radość, które emanują z tej róży sprawiają, że jest ona idealnym prezentem na rocznicę.

Co oznaczają fioletowe róże?

Znaczenie fioletowych róż jest szczególnie piękne i opisuje rzadkie zjawisko. Ich symbolika jest tak rzadka jak same róże, ponieważ symbolizują one miłość od pierwszego wejrzenia. Jeśli więc dajesz w prezencie fioletowe róże, chcesz przekazać odbiorcy dokładnie to znaczenie. Powiesz mu, że jesteś od niego uzależniona i nie możesz myśleć o niczym innym, jak tylko o nim. Fioletowa róża jest również symbolem równowagi i relaksu.

Co oznaczają niebieskie róże?


Niebieskie róże nie występują w naturze i muszą być sztucznie barwione. Mimo to, a może właśnie dzięki temu, niebieskie róże cieszą się ogromną popularnością. Niebieskie róże są symbolem ekstrawagancji i buntu. Znaczenie niebieskich róż nie jest tak piękne, jak mogłoby się wydawać. Reprezentują nieosiągalną miłość i są świadectwem tęsknoty, której nie da się zaspokoić.

Co oznaczają czarne róże?


Czarne róże są często tylko bardzo ciemnoczerwone, jeśli przyjrzeć się im z bliska. Jeśli chcesz mieć całkowicie czarne róże, musisz uciec się do sztucznie barwionych. Symboliczne znaczenie czarnych róż jest bardzo mistyczne i charakteryzuje się wielkim pragnieniem nowych rzeczy. Niestety, kolor czarny ma również bardzo negatywne znaczenie i dlatego często kojarzy się ze śmiercią, żałobą lub nienawiścią. Jeśli chcesz podarować w prezencie czarną różę, musisz mieć świadomość, że jest to równoznaczne z groźbą.

Co oznaczają kolorowe róże?


Kolorowe róże są symbolem radości życia i różnorodności. Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden kolor, weź kilka i po prostu podaruj kolorowe róże jako prezent. Kolorowe róże można podarować na każdą okazję, przynoszą one radość i powinny przekazać odbiorcy życzliwość i sympatię.

Poniżej znajduje się lista najbardziej powszechnych znaczeń, które są obecnie w powszechnym użyciu:

Czerwony pączek róży symbolizuje nadzieję na rychłe przebudzenie się miłości.
Czerwona pojedyncza róża oznacza dla odbiorcy, że zdobył on serce osoby, która ją wręcza.
Bukiet róż wyraża miłość i podziw dla obdarowanej osoby. W USA natomiast bukiet czerwonych róż jest wyrazem głębokiego wstydu osoby, która go wręcza.
Mała, jaskrawoczerwona róża ma wyrażać wdzięczność za miłość odbiorcy.
Różowa róża wyraża czułą miłość i związaną z nią powściągliwość.
Żółta róża, podarowana pojedynczo lub tylko z czerwoną różą, wyraża zazdrość, zwątpienie i brak zaufania.
Kilka żółtych róż wyraża współczucie lub zaufanie.
Pomarańczowa róża reprezentuje namiętne lub ogniste pożądanie.
Kilka białych róż wyraża bezinteresowną i czystą miłość.
Jeden czerwony i jeden biały kwiat wypowiadają wojnę różom.
Komunikacja niewerbalna z wykorzystaniem róż

Oprócz powyższych znaczeń kolorów, język róży żyje poprzez mowę ciała, jak również dawanie i otrzymywanie kwiatów. Jeśli róże noszone są jako amulety, dama tradycyjnie wpina je we włosy, podczas gdy pan wpina je w klapę. Czerwony oznacza namiętną miłość, biały – prawdziwą miłość, a żółty – zazdrość. Na przykład, jeśli dasz swojej miłości pojedynczą różę, której kolce wcześniej usunąłeś, dajesz swojej znaczącej drugiej osobie powód do nadziei na pozytywny zwrot w historii miłosnej. Jeśli jednak usuniemy zarówno kolce, jak i liście i przedstawimy tę różę, wyraża ona całkowitą rezygnację.

Poprzedni artykułJak zarabiać na TikToku? Przedstawiamy najskuteczniejsze metody
Następny artykułWprowadzenie do depilacji laserowej
StylRoom
Codziennie robię research, aby serwować tylko to co jest teraz na czasie! Poruszam tematy mody i stylu, ale także coraz częściej kieruję się w stronę biznesu, rozwijania własnej firmy i dzielę się doświadczeniami z tego zakresu.
5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktoria

Potrzebowałam tego wpisu bo nie byłam wcześniej pewna haha, dzięki!