Darmowa strona internetowa – jak taką pozyskać?

0
70

Tworzenie stron internetowych wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy oraz umiejętności. Stale wychodzą nowe technologie, dlatego jeśli zależy nam, aby wyróżniać się na tle konkurencji, istotne jest to, aby cały czas się rozwijać i być na bieżąco z nowinkami. Czy można stworzyć stronę internetową za darmo lub prawie za darmo? Jasne, że tak!

W dzisiejszym artykule znajdziecie informacje odnośnie tego, jak pozyskać stronę internetową, nie wydając żadnych pieniędzy, a także jak możecie zaoszczędzić, prowadząc własny biznes i decydując się na rozpoczęcie swoich działań online.

Opcja stworzenia strony internetowej za darmo –  dla studentów.
Skorzystanie z usług agencji.
Narzędzia, oferujące darmowe okresy próbne.
Darmowe kursy i poradniki.

Decydując się na stworzenie strony internetowej samemu musicie zadbać o m.in.:

  • hosting i domenę – niezbędniki do stworzenia strony internetowej. Dzięki hostingowi możemy udostępniać swoje pliki w Internecie, aby były ogólnodostępne. Natomiast domena to adres URL, który prowadzi do naszej strony internetowej. Powinien być on prosty oraz łatwy do zapamiętania,
  • poznanie języka CSS – nie jest on wcale skomplikowany. Jeżeli znacie język angielski i jesteście zdeterminowane, gwarantujemy, że sobie poradzicie! Wszystko jest opisane właśnie po angielsku, pozostaje tylko poznać działanie CSS.

Kolejnymi kluczowymi rzeczami jest projekt graficzny (oraz jego zakodowanie), pozycjonowanie SEO oraz marketing – absolutny must-have w dzisiejszych czasach! 🙂

Dla studentów

Studiujecie? Usługa Office 365 oferuje studentom tworzenie stron internetowych za darmo. Do dyspozycji macie szablony, dzięki którym możecie skonstruować stronę nawet w godzinę! 

Opinie na temat tego czy warto korzystać z gotowych szablonów są różne. Szczególnie w przypadku korzystania z usługi Office 365 dla studentów wygląda to tak, że uczelnia nie dysponuje własnym serwerem, dlatego korzysta z zewnętrznego. Przez co nie jest w stanie zapewnić nam pełnych usług. Stworzenie strony jest za darmo, ale musimy już pokryć koszty hostingu, które co prawda nie są wysokie, ale to już są jakieś ograniczenia. 

blue devices top view creative website builder 3d rendering 1

Skorzystanie z usług agencji

Jeśli wpiszecie w wyszukiwarce Google frazę strony internetowe Wrocław znajdziecie ciekawą propozycję z którą przychodzi agencja interaktywna  – weBites. Decydując się na współpracę z nimi, otrzymujecie domenę i szybki hosting na rok gratis! Czy po tym czasie jesteście zobowiązane ponieść koszty za następny okres? Absolutnie nie. Oczywiście może wykupić usługę, ale jeżeli zainteresowała was dana firma hostingowa, możecie śmiało przenieść swoją stronę do niej. To naprawdę świetna okazja, która pozwoli Wam zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie cieszyć się sukcesami, jakie będziecie odnosić, m.in. właśnie dzięki dobrze działającej stronie www, która naprawdę ma istotne znaczenie. Więcej informacji na temat usług, które oferuje agencja znajdziecie tutaj:  https://webites.pl/strony-internetowe/.

A dlaczego Warto skorzystać z pomocy weBites?

  • profesjonalny zespół,
  • dostęp do specjalistów z wybranych dziedzin,
  • kreatywność,
  • nieszablonowość działań
  • specjalizacja,
  • stosunek ceny do jakości,
  • kompleksowe wsparcie.

Narzędzia, które oferują darmowe okresy próbne

Na rynku znajdziecie szeroki wybór narzędzi, które ułatwią Wam zaprojektowanie swojej strony internetowej.  Jako przykład daję Shopify, które jest bardzo proste w użytkowaniu. Możecie skorzystać z darmowego okresu próbnego, który trwa 14 dni. Po tym okresie koszt to 30 dolarów miesięcznie. Jeśli nie chcecie przedłużać subskrypcji, wystarczy zrezygnować z niej przed ustalonym w umowie terminie. A jednym z najbardziej popularnych narzędzi, o których być może już kiedyś słyszałyście, jest WordPress. Wymaga ono już jednak pewnej wiedzy, ale wiem, że są tutaj same ambitne kobietki – poradzicie sobię! 🙂 Co prawda wymaga to czasu, aby zrozumieć pewne działania, ale trochę praktyki i dacie radę.

Darmowe kursy i poradniki

Platforma YouTube oferuje tak szeroki wybór różnorodnych, bezpłatnych kursów, że na pewno znajdziecie wysokiej jakości szkolenia, które pozwolą Wam w prosty sposób zrozumieć, od czego zacząć i jak korzystać z podstawowych narzędzi. Oczywiście poradniki znajdziecie również na innych platformach. To opcja dla osób, które posiadają dużą chęć do nauki oraz samorozwoju + biegle obsługują komputer. Jeśli nie znacie branży informatycznej i po prostu tego nie czujecie, warto skorzystać z pomocy agencji, zaoszczędzicie dzięki temu czas, a także nerwy. Nie zmuszajcie się. Profesjonalna agencja spełni wszystkie Wasze oczekiwania.

    Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się dla Was pomocny. Jeśli zastanawiacie się nadal czy warto mieć własną stronę internetową, odpowiedź brzmi – zdecydowanie. Najlepszym prezentem, jaki możesz sobie podarować, jest zainwestowanie w siebie. Wcale nie trzeba mieć ogromnych pieniędzy, aby zbudować własną stronę. Opcji jest mnóstwo. Potrzeba chęci i determinacji. Wierzymy w Was! 🙂

Poprzedni artykułPaski damskie do różnych stylizacji – najmodniejsze stylizacje
Następny artykułDlaczego w sprawie o rozwód tak ważna jest pomoc adwokata?
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments