Jak chronić się przed chorobami układu sercowo-naczyniowego?

0
85

Choć w dużej mierze choroby układu sercowo-naczyniowego dotyczą seniorów, mogą się z nimi zmagać również osoby dużo młodsze. Przyczynami popularnych chorób serca są oczywiście czynniki środowiskowe, np. brak ruchu, czy zła dieta, ale także czynniki genetyczne. W jaki sposób radzić sobie ze schorzeniami serca? Jak się przed nimi chronić? Zachęcamy serdecznie do lektury.

Choroby układu sercowo-naczyniowego

Choroby układu sercowo-naczyniowego są jednymi z najpopularniejszych przyczyn zgonów nie tylko w naszym kraju, ale także i na świecie. Warto jednak pamiętać, że mimo iż mogą być one śmiertelne, w większości przypadków można skutecznie je leczyć, ale także zapobiec ich rozwojowi. Wystarczy skorzystać z kilku sprawdzonych sposobów. Do najpopularniejszych chorób serca można zaliczyć między innymi niewydolność serca, migotanie przedsionków, chorobę wieńcową, zawał, arytmię komorową serca.

Przyczyny chorób serca

Głównymi przyczynami chorób serca są niestety złe nawyki żywieniowe, między innymi spożywanie wysokoprzetworzonej żywności, tłustych, bogatych w sporą ilość węglowodanów potraw, ale także brak ruchu. W dużej mierze do schorzeń układu sercowo-naczyniowego przyczyniają się także używki, czyli nadmierne spożywanie alkoholu, a także palenie papierosów.

W jaki sposób uniknąć chorób serca?

Aby uniknąć zachorowania na schorzenia serca, warto przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dieta powinna być bogata w warzywa, białko, a także odpowiednią ilość węglowodanów. Należy spożywać chude mięso, sałatki czy też potrawy gotowane na parze. Świetnie sprawdza się w tym wypadku dieta tak zwana śródziemnomorska. Ponadto, warto również postawić na ruch. Nie trzeba decydować się na wykonywanie wzmożonych i obciążających organizm ćwiczeń, wystarczy przeznaczyć kilkanaście minut dziennie na spacer.

Osoby, które skarżą się natomiast na bóle w klatce piersiowej, szybsze zmęczenie organizmu, zawroty głowy, a także zmagają się z wysokim ciśnieniem, powinny jak najszybciej odwiedzić gabinet lekarski. Aby uniknąć niechcianych konsekwencji, warto wdrożyć jak najszybciej odpowiednie leczenie.

Leki na serce – co brać?

Szukając odpowiednich leków bez recepty na serce, warto zdecydować się na zakupy w sprawdzonej aptece WAWA. Preparaty, które można znaleźć w asortymencie, wspomagają pracę serca i obniżają ryzyko wystąpienia zawału czy też udaru. Zawierają różne wyciągi ziołowe, witaminy, diosminę, ekstrakt z kasztanowca, które dodatkowo poprawiają krążenie i wzmacniają żyły.

Mimo że choroby układu sercowo-naczyniowego bywają dużym obciążeniem dla organizmu, można w łatwy sposób nie tylko uniknąć zachorowania na nie, ale także skutecznie je wyleczyć. Należy jedynie zmienić swoje nawyki żywieniowe i zdecydować się na lekką, nieobciążającą organizm dietę. Warto także zrezygnować z używek, na przykład alkoholu oraz papierosów, jak również postawić na ruch. W ramach profilaktyki dobrze jest również stosować preparaty bez recepty, które wspomagają pracę serca i obniżają ryzyko wystąpienia zawału. Szukając odpowiednich leków i suplementów, warto zdecydować się na zakupy w polecanej aptece WAWA.

Poprzedni artykułPowrót tradycyjnej kuchni polskiej! Skąd powrót trendu?
Następny artykułSposób na małe-duże mieszkanie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments