Metody alternatywne parzenia kawy – przykłady

1
93

Aromatyczna kawa wypełnia aromatem nie tylko bezpośrednie otoczenie. Zarówno w kawiarni, jak i we własnym mieszkaniu możesz delektować się wyjątkowym zapachem, niepowtarzalnym i pobudzającym zmysły. Sekretem tej niezwykłej woni są świeżo mielone ziarna kawy, pochodzące z nizinnych i górskich upraw w Ameryce Południowej i Afryce. Przygotuj wspaniałą kawę samodzielnie nawet, jeśli nie posiadasz ekspresu ciśnieniowego. Alternatywne metody parzenia kawy pozwalają uzyskać idealną konsystencję, smak i zapach oraz moc.

Najpopularniejsze, alternatywne metody parzenia kawy 

Alternatywne metody parzenia kawy to sposoby, które dla uzyskania efektu, przypominającego espresso nie wymagają zastosowania tego urządzenia. W przypadku metod alternatywnych parzenia kawy wykorzystywane jest zarówno wysokie ciśnienie, jak i inne prawa fizyki, pozwalające uzyskać napar o bogatych, wyraźnie wyczuwalnych nutach czekolady, migdałów lub owoców cytrusowych. Wśród najpopularniejszych sprzętów, dzięki którym w domu zaparzysz kawę najwyższej klasy znajduje się dripper V60, aeropress i kawiarka. Uznane, lubiane, łatwe w obsłudze sprzęty nie wymagają znacznych inwestycji oraz zbyt wiele miejsca do przechowywania. Proste w obsłudze, niedrogie urządzenia do alternatywnego parzenia kawy zachwycają efektami.

Dripper V60 do parzenia kawy

Wyglądem przypominający lejek dripper V60 jest gadżetem, który nie wymaga skomplikowanej obsługi. Do lejka, zakończonego dość wąskim wlewem wkłada się papierowy filtr, w którym umieszcza się odpowiednią ilość świeżo mielonych ziaren kawy. Aby efektywnie parzyć kawę za pomocą alternatywnych metod warto zainwestować w młynek. W dripperze zaparzamy kawę grubo mieloną, uzyskując wyjątkowo czysty smak i intensywny aromat. Drippr może być wykonany z tworzywa sztucznego, szkła lub z ceramiki. 

Aeropress, sprawdzający się w przygotowaniu kawy

Tuba, wykonana z tworzywa sztucznego, do której wsypuje się odpowiednią ilość zmielonych ziaren kawy i zakręca sitkiem pozwala uzyskać kawę, zachwycającą konsystencją, smakiem i zapachem. Aeroprees, wykorzystujący do zaparzenia kawy wysokie ciśnienie swoim działaniem może przypominać strzykawkę. Powstała kawa jest bardzo intensywna i wyjątkowo aromatyczna. 

Kawiarka-proste urządzenie o dużych możliwościach

Użytkowana na kuchenkach gazowych i elektrycznych kawiarka w dolnej części posiada zbiornik, w którym umieszcza się właściwą ilość zmielonych ziaren kawy. Pod nimi musi znaleźć się woda, również w odpowiedniej ilości. Kawa, tworząca się w górnej części naczynia powstaje po zagotowaniu się wody i wyróżnia aksamitna konsystencją oraz wyjątkową mocą. W zależności od tego, jaki rodzaj ziaren kawy wybierzesz dla uzyskania aromatycznego napoju, tym bardziej twoja kawa zyska posmak kwaskowaty lub słodki, orzechowo-czekoladowy. 

Jak alternatywnie najłatwiej przygotować kawę jak we Włoszech?

Kawa, smakiem i intensywnością przypominająca włoską, podawaną w klimatycznych kawiarenkach może powstać w Twoim domu. W ofercie sklepów znajduje się wiele urządzeń, umożliwiających zaparzenie kawy bez użycia ekspresu ciśnieniowego. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na ekspres kolbowy z uwagi na brak przestrzeni w kuchni lub zbyt mały budżet, przeznaczony na inwestycję w dobrą kawę zwróć uwagę na urządzenia, umożliwiające alternatywny sposób parzenia kawy. Dripper V60, kawiarka czy aeropress? Wybierz coś dla siebie. 

Poprzedni artykułDo jakiej sylwetki pasują pikowane kurtki?
Następny artykułCiężkie perfumy – czy powinno się je nosić latem?
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia

Ja zdecydowanie team kawiarka!