Konsultacje, zajęcia, webinary online – 10 najlepszych programów do pracy zdalnej

0
1442
Najlepsze narzędzia do prowadzenia lekcji przez internet

Aplikacje do tworzenia zajęć online chyba nigdy nie cieszyły się takim zainteresowaniem jak teraz! Dziś chciałam pokazać te najbardziej popularne i najbardziej funkcjonalne.

Praca zdalna to w ostatnich dniach temat bardzo na czasie. Są programy, które pomogą nam przeprowadzić szkolenie, lekcje, zajęcia w formie transmisji online. Owszem, może wykorzystać również funkcję live na Facebooku (transmisji na żywo), ale wtedy do takiego materiału ma dostęp każdy. Jakie platformy wykorzystać, aby dostęp mieli tylko Twoi kursanci?

Messenger, Google Hangouts lub WhatsApp

Te komunikatory zna chyba każdy. Są proste w obsłudze, łatwo przeprowadzić wideokonferencję. Nadają się tylko dla transmisji indywidualnych 1:1. Z jakością obrazu i dźwięku bywa różnie. Nie uda się również pokazać dodatkowych materiałów na ekranie.

programy do konferencji online min

Skype

Jedna z najstarszych aplikacji do konferencji online. Od lat polecana przed nauczycieli języków obcych. Sprawdza się świetnie podczas lekcji indywidualnych. Pozwala na udostępnienie ekranu i plików. Działa zarówno na komputerze jak i smartfonie. Wersja desktopowa pozwoli nam również na konferencję grupową, w której może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

ClickMeeting

Dużo rozbudowanych funkcji. Do 25 użytkowników jest bezpłatny przed pierwszy miesiąc. Możliwość ustawienia podwójnego okna, jedno z nami w kamerze, drugie z prezentacją na ekranie komputera. Możliwość korzystania z wirtualnej tablicy.  Ogromnym plusem jest PL menu. Do prowadzenia zajęć grupowych.

Zobacz też: 36 Najlepszych narzędzi do prowadzenia strony + Bank Zdjęć

Zoom

Drugi w kolejności jeśli chodzi o możliwości i rozbudowany system. Bezpłatny w wersji kiedy prowadzimy lekcje do 100 osób i w przedziale czasowym do 45 minut. Przy dłuższych transmisjach koszt wynosi 15$ miesięcznie. Nadaje się  do prowadzenia zajęć z większą ilością słuchaczy, ponieważ dysponuje podziałem na grupy. Prosta i intuicyjna obsługa. Możliwość udostępniania materiałów z komputera

jak prowadzic zajecia online min

GoToMeeting

Pozwala na przeprowadzenie videokonferencji do 100 osób. Głos i obraz jest w jakości HD. Możliwość udostępniania plików, ekranu i generowania linków do spotkania.

Discord

Aplikacja dedykowana dla gamerów i graczy, aby mogli się ze sobą porozumiewać. Sprawdzi się również do spotkań online. Do 50 aktywnych użytkowników bezpłatny, możliwość tworzenia kanałów, grup, czatów, podczatów. Wersja online i desktopowa.

Whereby

Daje możliwość nauki w kameralnych grupach. Do 3 uczestników + nauczyciel jest darmowe. Posiada dostęp zarówno na komputerze jak i mobilnie.

Poprzedni artykułCiekawi twórcy na TikToku – najlepsze konta 2022r
Następny artykułGdzie kupić porządny materiał na pościel?