Prezent dla przyjaciółki? Podaruj jej to, co będzie ją wspierać codziennie!

0
487
pomysł na prezent dla przyjaciółki

Przyjaciółka – trudny wybór prezentowy dla tak bliskiej? Zaufaj swej intuicji! Prezent dla przyjaciółki to szczególna okazja celebracji więzi przyjaźni. Warto ją wykorzystać w pełni, bo obecność przyjaciela w życiu powinna mieć też swoje symbole w codzienności. Przyjaźń chroni nas, wspiera i dodaje skrzydeł w realizacji najskrytszych marzeń i planów. I taki właśnie powinien być prezent dla przyjaciółki: szalony w swej formie, ale najszczerszy w intencjach obdarowującego.

Zaufaj więc swej intuicji i postaw na głos serca. Specjaliści, zarówno psychologowie, jak i dizajnerzy doradzają, aby prezent dla przyjaciółki był jednocześnie fantazyjny i wyrażał nasze dobre życzenia, a na co dzień przypominał osobie obdarowanej, że jest ktoś, kto da jej ciepło, obecność i bezwarunkowe wsparcie. Intuicja podpowie nam, co będzie najbardziej cieszyć przyjaciółkę w danym okresie jej życia, wszak – skoro jesteśmy z sobą w przyjaźni, to wiemy o sobie bardzo dużo. Znaki zapytania rozwikła nam głos przyjacielskiego serca!

Podpowiedź pierwsza. Prezenty przypominające o tym, że jesteśmy, wspieramy i razem damy radę! 

Pierwsza grupa prezentów, z których wybrać możemy coś dla naszej przyjaciółki, to bibeloty przypominające o naszej wspierającej obecności w jej życiu. Może to być na przykład album na fotografie, w którym umieścimy już kilka wspólnych zdjęć. W temacie fotografii i jej ekspozycji w przestrzeni prywatnej sprawdzą się także ozdobne, niekiedy ręcznie zdobione ramki na zdjęcie.

W ofertach sklepów prezentowych dostępna jest obecnie szeroka gama produktów tego typu. Bardzo modne są kolaże wykonane ze wspólnych zdjęć w formie napisu „przyjaźń” w różnych językach i oprawione w ramki do powieszenia na ścianie lub postawienia na biurku. Dla przyjaciółki, z nieco większym niż przeciętny dystansem do siebie, świetnie sprawdzi się także imitacja okładki kolorowego magazyny z jej podobizną i kilkoma zabawnymi tytułami imitującymi nagłówki z prasy plotkarskiej.

Każdy prezent, który – z humorem – będzie przypominał o naszej obecności, może być symbolem naszego przyjacielskiego wsparcia na trudniejsze dni. Bibeloty tego typu mają ogrzać serce na co dzień i wywołać uśmiech w nawet najtrudniejszym momencie.

Podpowiedź druga. Prezenty personalizujące plany i marzenia przyjaciółki

Inna kategoria prezentów dla przyjaciółki, świadczących o naszej przyjaźni i dodających otuchy we wzmaganiach z codziennością to tak zwane prezenty-motywatory. Należą do nich kalendarze z imieniem przyjaciółki, organizery z hasłami typu „dasz radę” lub ozdobne notesy przywodzące na myśl pamiętniki nastoletnich dziewcząt z zabawnymi sformułowaniami rodzaju „sekretne plany przejęcia władzy nad światem”.

Innym, podobnym drobiazgiem może być słoik z kolorowego lub kryształowego szkła z napisem „słoik na marzenia”. Pojawiły się też całe serie kubków termicznych i termosów lanczowych z napisami w rodzaju „dasz radę, Aniu” albo „kto, jak nie Ty, Olu”.

Przyjaciółkę marzącą o podróżach lub już intensywnie podróżującą ucieszy również mapa z ozdobnymi pinezkami do odznaczanie miejsc marzeń, już odwiedzonych albo do odwiedzenia w przyszłości. Reguła jest jedna: prezent-motywator ma wyrażać nasze zaangażowanie w ambicje, plany, marzenia i pragnienia osoby, ale nie może on wywoływać poczucia presji. Przyjaciółka ma być takim prezentem wspierana, nie zaś blokowana presją jego realizacji.

Najlepszy prezent dla przyjaciółki

Podpowiedź trzecia. Domowa strefa relaksu 

Trzecia grupa prezentowa, spośród której wybrać możemy prezent dla przyjaciółki, to dary serca wywołujące skojarzenia z domowym relaksem lub wprost do niego odsyłające. Są to piękne, ozdobne poduszki z napisami „Księżniczka Maga” albo „poduszka na dobre sny”.

W grupie tej znajdują się także naturalne kosmetyki, które zamówić można wraz z imiennymi etykietami dla obdarowanej przyjaciółki w wielu mydlarniach internetowych, mydełka, kulki kąpielowe i inne gadżety wspierające domową strefę spa. Wśród tego rodzaju pomysłów znajdują się również świecie zapachowe, olejki eteryczne do aromaterapii i masażu, słowem: to wszystko, co zachęca do dbania o siebie.

Podpowiedź czwarta. Nieśmiertelne grawerunki na szkle i ceramice 

Grupą prezentową, spośród której stosunkowo najłatwiej przygotować dedykowany przyjaciółce, osobisty prezent są szklane kieliszki kubki, karafki i wszystkie inne naczynia luksusowe, na których można wygrawerować daty, cytaty i hasła bliskie sercu przyjaciółki. Granicą jest tutaj tylko wielkość naczynia i możliwość wykonania na nim grawerunku, gdyż zakres słów i innych znaków nie zna granic.

Możemy pozwolić sobie na wszystko to, co będzie sprawiało przyjemność obdarowanej przyjaciółce. Do tej kategorii prezentowej należą także ręcznie malowane naczynia ceramiczne, nadające się również do grawerowania lub takie, na których napisy można zamówić bezpośrednio u artysty jeszcze przed szkliwieniem naczynia. Filiżanki, kubki, talerzyki i szereg innych tego typu drobiazgów będą także tworzyć domowy klimat przyjaźni, nawet jeśli ich użycie stanie się wyłącznie okazjonalne i symboliczne.

Podpowiedź piąta. Karty podarunkowe 

Ostatnia podpowiedź, najprostsza z możliwych to dar przyjaźni w postaci karty podarunkowej. System tego typu obdarowywania stosowany jest przez większość sklepów, nie tylko prezentowych, salonów piękności, spa, ale i na przykład przez szkoły tańca lub jogi.

Jeśli więc wiemy, że przyjaciółka marzy o masażu, ale luksus ten oddala się w jej planach budżetowych lub od dawna szuka mobilizacji, aby wybrać się na lekcje tanga, warto zainwestować w taką przyjemność prezentową. W tym przypadku jednak konieczne jest mocne i szczegółowe rozeznanie mapy marzeń obdarowywanej, co w relacji przyjacielskiej nie powinno być specjalnie trudne, bowiem prezent ma przynosić radość, a nie uciążliwą powinność.

Sprawdźmy więc, czy na pewno taniec, a nie masaż,seria maseczek lub koncert sprawią przyjaciółce najwięcej frajdy. W przyjaźni liczy się przecież to, aby obdarowywać marzeniami, nie celami do realizacji przynoszącymi napięcie i stres. Trzeba być czujnym, uważnym i wrażliwym, a przyjaźń będzie ofiarowywać nam radość, zarówno kiedy obdarowujemy, jak i jesteśmy obdarowywani. To największy dar bycia w przyjaźni!

Poprzedni artykułAnaliza kolorystyczna – sprawdź jaką porą roku jesteś!
Następny artykułSprzedaż live na Facebooku. O czym warto pamiętać?
StylRoom
Codziennie robię research, aby serwować tylko to co jest teraz na czasie! Poruszam tematy mody i stylu, ale także coraz częściej kieruję się w stronę biznesu, rozwijania własnej firmy i dzielę się doświadczeniami z tego zakresu.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments