Jak obniżyć rachunek za telefon? Mój sposób+ recenzja Nju Mobile

3
542
Jak obniżyłam rachunek za telefon - recenzja Nju po 12 miesiącach użytkowania

Większość z nas lubi stabilizację. Kiedy wszystko działa jak należy, nie trzeba tego pilnować i sprawdzać. Kiedy jadąc 200 km od domu, krętymi uliczkami obcego miasta nasza nawigacja działa i GPS nie woła co chwilę brak sygnału. A przede wszystkim na pewno każdy lubi płacić nieduże rachunki. Jak obniżyć rachunek za telefon?

Jest to kolejny artykuł z cyklu planowania budżetu. Tym sposobem udało mi się zaoszczędzić jakieś 40 zł każdego miesiąca. Ktoś powie nie dużo. Jednak obniżając koszty miesięczne kilku stałych wydatków robi nam się całkiem pokaźna sumka, która zostaje w kieszeni, także myślę, że warto się wysilić 😉

Tego szukałam:

 • dobra cena – max. 30-40 zł
 • sam abonament (bez urządzenia)
 • krótka umowa
 • internet minimum 10 GB, nie zawieszający się
 • dobry zasięg
 • sms no limit
 • tanie połączenia lub pakiety

Wybór padł na Nju Mobile, lata temu, na samym początku już korzystałam z tej sieci, nie przypominałam sobie, żebym się zawiodła także wybór padł na tą sieć. Po roku używania postaram się pokazać obiektywnie wszystkie za i przeciw, co mnie zaskoczyło pozytywnie, a co negatywnie.


Jest to kolejny artykuł z serii oszczędzania i planowania domowego budżetu.
Warto zajrzeć do każdego z nich jeśli chcesz optymalnie zarządzać swoimi wydatkami, oraz zaplanować strategię oszczędzania i cięcia kosztów co w skali roku okaże się odczuwalną sumą.
Cykl artykułów:
1. Budżet domowy – co to jest i jak nad nim zapanować?
2. 8 powodów dla których warto przygotować budżet domowych wydatków
3. Jak obniżyłam rachunek za telefon? Mój sposób + recenzja Nju Mobile
4. Ranking kont oszczędnościowych
5. 25 pomysłów na kobiecy biznes


1. Cena

Faktycznie reklamowane max. 29 zł jest najwyższą kwotą rachunku. Teraz jest już trochę więcej ofert, niż wtedy kiedy ja zaczynałam. Mamy takie po 19 i 39 zł różnią się ilością internetu i no limit na rozmowy. Ja się skupię na tej 29, ponieważ z niej korzystam od dłuższego czasu. Pamiętam, że zdarzały się miesiące z niższym saldem, najniższy rachunek jaki miałam to było dokładnie 9 zł, ale z reguły jest to 29 lub trochę więcej, gdyż zdarza mi się wysyłać sms premium. Cena zdecydowanie na plus, od początku byłam zadowolona.

2. Abonament

Po przygodach z poprzednim operatorem wolałam sobie darować długie umowy, poza tym nie chciałam się nigdzie przywiązywać na dłużej, a miałam własny telefon i nie chciałam dobierać nowego. Okres wypowiedzenia to tylko 30 dni, więc możemy zrezygnować niemal w każdej chwili z zachowaniem jednego pełnego cyklu rozliczeniowego.

Minusem jest to, że nie ma punktów stacjonarnych i taką rezygnację musimy wysłać tradycyjnym listem na adres firmy. Z drugiej strony jest to umowa na odległość z której możemy zrezygnować do 14 dni. Także jeśli zamówimy i na starcie widać, że są problemy typu zasięg, czy prędkość internetu odsyłamy i po kłopocie.

Uwaga: na papierową wersję faktury. Nie wiem, czy przy zakupie nowego abonamentu nadal to obowiązuje, ale wcześniej po wyborze papierowej faktury naliczali 200 zł opłaty manipulacyjnej, co już nie było fajnie, zwłaszcza, że wiele osób nie czytało warunków. Oferta przeznaczona jest dla osób indywidualnych i niestety faktury za połączenia nie uda się wrzucić w koszty firmy.

Biuro obsługi klienta działa dość sprawnie, w drobnym sprawach zamiast czekać 15 minut na połączenie z konsultantem polecam skorzystać z czatu, który swoją drogą jest dość sprytnie ukryty na stronie i pojawia się tylko w niektórych momentach, także tutaj jest link do czatu. Przy czym należy pamiętać, że nie mają tam dostępu do kont, bardziej to pomoc na zasadzie pytań o zasady naliczeń, opłaty czy aktywację usług.

Jak obniżyć swoje rachunki za telefon?
Jak obniżyć swoje rachunki za telefon?

3. Internet

W poprzedniej umowie 10 GB wystarczało mi tak na styk, więc nie brałam nawet pod uwagę ofert z mniejszymi pakietami. Po załatwieniu formalności doczytałam o ofercie im dłużej tym lepiej i co kilka miesięcy stażu dostaję coraz więcej internetu. Po 6 miesiącach to jest 20 GB, po 12 miesiącach 25 GB i po 24 miesiącach 30 GB.

Teraz już są też wyższe pakiety, gdzie można w maksymalnej opcji dostać nawet 120 GB, ale do używania na smartfonie + sporadyczne wykorzystywanie telefonu jako router to 20 GB jest dla mnie w tej chwili nie do zużycia.  Z tym, że tu jedna uwaga: pakiet należy aktywować, nie jest domyślnie włączony i aby zbierać dodatkowe GB należy wysłać SMS o treści AKT pod numer: 8021, lub przez serwis njumobile.pl. Sms jest bezpłatny i najlepiej wysłać go zaraz po aktywacji karty. 

Jakość Internetu też całkiem ok. Jakiś czas temu skoczyło też 1,87 GB w ramach pakietu głównego do wykorzystania w roamingu w UE, fajna sprawa – u mnie potrzebne zwłaszcza przy nawigacji. Tylko raz była sytuacja, że przez kilka godzin nie miałam internetu – pomogłam interwencja przez infolinię.

Pakiety kształtują się tak:
liczba GB
po 6 mies. stażu
liczba GB
po 12 mies. stażu
liczba GB
po 24 mies. stażu
najwięcej – nie więcej niż 39 zł
20 GB na start
40 GB 50 GB 60 GB
wszystko – nie więcej niż 29 zł
10 GB na start
20 GB 25 GB 30 GB
rozmowy – nie więcej niż 19 zł
1 GB na start
2 GB 2,5 GB 3 GB
nju internet dodatkowy za 19 zł**
20 GB na start
40 GB 50 GB 60 GB
nju internetowy za max 29 zł
40 GB na start
80 GB 100 GB 120 GB

4. Zasięg

Jako, że jest to odnoga Orange to zgodnie z przypuszczeniami zasięg jest zbliżony. Tam gdzie zawsze mi działała ta sieć było ok, tam gdzie nigdy nie działała … to dalej nie działało. Spodziewałam się, także tutaj brak zaskoczenia. Trzeba to wziąć pod uwagę szczególnie kiedy mieszkamy w rejonie w którym Orange ma problemy z zasięgiem – choć może już się to poprawiło, ale z tyłu głowy trzeba to mieć.

5. No limit

Po przekroczeniu 29 zł nic już się nie nalicza, także można powiedzieć, że smsy  i połączenia są no limit jak się okazuję, czego nie było wcześnie to SMS-y i MMS-y bez limitu w kraju i w roamingu w UE – to na plus i to duży.

Poniżej tej kwoty nalicza się odpowiednio:

 • minuta 0,19 zł
 • SMS 0,09 zł
 • MMS 0,19 zł
 • 1 MB danych 0,19 zł

Aktualne oferty:

 1. TANDEM – W parze taniej, kup pierwszy numer za 19 zł, drugi za 14 zł.
 2. Max. 19 zł miesięcznie 1 GB neta + rozmowy no limit w PL i EU.
 3. Max. 29 zł miesięcznie 10 GB neta + rozmowy i sms no limit w PL i EU.
 4. Max. 39 zł miesięcznie 20 GB neta + rozmowy i sms no limit w PL i EU.

Podsumowanie:

Po roku korzystania z sieci jestem zadowolona, ogólnie całokształt na plus. Rachunek za telefon na pewno jest mniejszy. Kilka razy kontakt z biurem, może nie zawsze załatwione od ręki, ale widzę, że z czasem sieć działa coraz sprawniej i nie ma już wielu “chorób wieku niemowlęcego”, które trapiły ją na początku. Jeżeli nadal nie noszę się z myślą zmiany sieci to znaczy, że jest ok.

PLUSY: Niskie koszty, brak konieczności podpisywania długoterminowej umowy, dobry zasięg, dużo internetu, rachunek 9 -29 zł, sms i rozmowy no limit, bezpłatna oferta roamingu EU

MINUSY: brak ofert z telefonem, nie zawsze łatwo dogadać się z osobą w BOK, brak fizycznych punktów.

Poprzedni artykułBudżet domowy – co to jest i jak nad nim zapanować?
Następny artykuł8 powodów dla których warto przygotować budżet domowych wydatków
Niepoprawna optymistka. Wielka fanka jarmużu i papryczek chili. Działaczka w obronie praw zwierząt. Zawodowo pisze drugą książkę o marketingu online, prowadzi social media dla małych firm i zaraża pozytywną energią :)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nik99

Tez mam nju od kilku lat i sobie chwale

Christophermakowski

Kwota 29 zł wydaje się naprawdę niska! Ja płace dużo więcej! hehe:)

Pozdrawiam,
Christophermakowski

Kela

Te z mam Nju i sobie chwale. Teraz mm już ok 20 GB internetu i na co dzień mi wystarcza